fbpx

+370 684 69007

Dažniausiai užduodami klausimai

Klausimai apie ABC namą

Galima. ABC namuose pagal nutylėjimą pertvaros sumontuotos pagal „Knauf W112“ pertvarų sistemą su metaliniu 75 mm karkasu ir ant jų – po du „Knauf White“ gipso kartono sluoksnius iš abiejų pusių. Tokia sistema tėra 125 mm pločio ir turi tokią pat garso izoliaciją kaip 150 mm mūrinė tinkuota siena, t. y. apie >=45 dB. Jei jums reikia dvigubai didesnės garso izoliacijos (mūsų ausis tai priima kaip 6 dB padidėjimą), tereikia, kad „Knauf White“ gipso plokštės būtų pakeistos „Knauf Blue“ plokštėmis. Tuomet garso izoliacija bus tokia pati kaip 240 mm mūrinės, iš abiejų pusių nutinkuotos sienos.

Jei kalbėsime apie terminus, per kiek galima sumontuoti „GKP W112“ sistemą, ir pagalvosime apie mūrijimo darbus su abiejų sienos pusių tinkavimu bei džiovinimu, gausime dešimtis kartų greitesnį / lėtesnį procesą.

Beje, jei baiminatės dėl sienos iš gipso plokštės apkrovos (virtuvinių spintelių, lentynų tvirtinimo) tvirtumo, jaudintis reikia tik dėl vieno – teisingų tvirtinimo elementų parinkimo. Atminkite, kad dvigubas baltas gipso kartonas atlaiko 75 kg/m2 apkrovą, o „Knauf Blue“ išlaikys ir 150 kg/m2 apkrovą.

ABC namai yra taip projektuojami, kad, atsiradus poreikiui GREITAI pakeisti vidaus išplanavimą, tai padaryti labai paprasta, nes ABC konstruktyve visos vidinės sienos yra pertvarinės, o laikančios yra tik išorinės mūrinės, dujų silikato, 500 mm storio sienos. Pakeisti vidaus išplanavimą galima labai greitai ir be didelio vargo, nes ABC namai statomi taip vadinamos sausos statybos principu.

Palyginimui. Sąlyga >=52 dB, apkrovos klasė 1 m2<=75 kg. Taigi „Knauf W112“–125 mm pertvara, ABC 80 m2 name pertvaros užima apie 3 m2 vietos, o 240 mm mūrinė pertvara užimtų dvigubą plotą. Tai reiškia, kad sumokėtumėte apie 3000 ir daugiau eurų. Net ir apskaičiavus „Knauf Blue“ gipso kartono pabrangimą, vis vien turėsite virš 2000 EUR kitoms išlaidoms, taip pat taupysite didelius energetinius kaštus dėl mažo drėgmės kiekio ir greitai atliekamų apdailos darbų.

Jei kalbėsime apie terminus, per kiek galima sumontuoti „GKP W112“ sistemą, ir pagalvosime apie mūrijimo darbus su abiejų sienos pusių tinkavimu bei džiovinimu, gausime dešimtis kartų greitesnį / lėtesnį procesą.

Beje, jei baiminatės dėl sienos iš gipso plokštės apkrovos (virtuvinių spintelių, lentynų tvirtinimo) tvirtumo, jaudintis reikia tik dėl vieno – teisingų tvirtinimo elementų parinkimo. Atminkite, kad dvigubas baltas gipso kartonas atlaiko 75 kg/m2 apkrovą, o „Knauf Blue“ išlaikys ir 150 kg/m2 apkrovą.

Taip, tikrai galima, tik reikia prisiminti, jog mediniai langai turi pačią trumpiausią eksploatacinę garantiją, o kaina yra arti brangiausių aliuminių langų. Jei tikrai norite medinių langų, primygtinai siūlome montuoti medinius langus su apkaustais: jausitės daug ramiau, vaizdas bus estetiškas, tokie langai pasižymės stabiliomis termoizoliacinėmis savybėmis bent dešimtmečiu ilgiau, o tai sutaupys jums daug lėšų ar, ištikus nenumatytam atvejui, nesugadins šeimos atostogų.

Langai yra labai jautri namo vieta, nes juos keičiant darysite ir vidaus, ir fasado remontą. Kad šis darbas būtų atliktas išties kokybiškai, tai pareikalaus daug pinigų, jei langai buvo sumontuoti ant išneštų tvirtinimo kronšteinų į šiltinimo medžiagą. Tokiu atveju reikės perdaryti visa matomą fasado paviršių. Dėl šių priežasčių labai svarbu gerai suprasti, kiek tai kainuoja, todėl mūsų rekomenduojami langai yra plastikiniai langai, o jei turite galimybę – TIK aliuminio konstrukcijų langus, kurie tarnaus tiek, kiek jums reikės. Kad ir 50 metų!

Į dalinė apdailą įtraukta:

  • apšiltinta perdanga ekologiška „Knauf Supfill“ mineraline vata
  • įrengtos šildomos grindys
  • pilnai sumontuotos gipso kartono sienos pagal „Knauf W112“ technologiją (apkrovos klasė – iki 75 kg/m2)
  • gipso kartono lubos pagal „Knauf D112“ technologiją (apkrovos klasė iki 30 kg/m2)
  • išvedžioti elektros, TV, interneto laidai
  • įrengti ir iki prietaisų atvesti vandentiekio bei nuotekų vamzdynai
  • išlygintos ir neglaistytos mūrinių sienų plokštumos

Į dalinė elektros instaliaciją įtraukta:

  • Išvedžioti laidai nuo paskirstymo dėžės katilinėje iki prietaisų; jų skaičius nurodytas sutartyje pagal pasirinkto ABC namo dydį ir išplanavimą (apytiksliai 0,6 vnt/m2)
  • padaryta laikina elektros skydinė, t. y. vienas trifazis automatinis jungiklis 20 a, ir du – po 16 a.

Dalinės šildymo komunikacijos – tai visam namui įrengtos šildomos grindys. Pagal patalpų planą išvyniotas 18 arba 20 mm šildomų grindų vamzdis. Galima valdyti atskirų kambarių šildymą.

Židiniui yra numatytas kaminas, tad galime palikti angą. Nerūdijančio plieno kamino pradžia yra 500 mm žemiau gipso kartono lubų ir 1600 mm virš stogo dangos.

Kaip rodo 2016 m. sausio mėnesio patirtis, kai lauke keletą dienų buvo iki -32 laipsnių, ABC namuose šilumos siurbliai nepersijungė į žiemos režimą. ABC namo sienos ir pamatų plokštė ilgai bei užtikrintai atiduoda sukauptą šilumą, nepraleidžia lauko temperatūros į pastato vidų, todėl kelias paras besilaikanti labai žema temperatūra nedaro įtakos šilumos siurblio darbo ciklui. Vidutinės 24 mėn. stebėjimo ciklo elektros sąnaudos 217 m2 ABC namui per mėnesį kainavo 90 Eu (penkių asmenų šeima, žiemą vidaus patalpų temperatūra – minimum +23 laipsniai, karštas vanduo naudojamas dideliais kiekiais, nes šeima turi tris 0-10 m. vaikus).

ABC namai nepraleidžia nei šalčio, nei didelio karščio kaitrią vasaros dieną. Šilumos siurblys karštą vandenį ruošia nerūdijančio plieno 200 litrų boileryje iki 60° C karštumo.

80 m2 name montuojama REGO 200VE rekuperacinė sistema. Didesnės kvadratūros namuose bus sumontuotas rekuperatorius, atitinkantis rekuperacinę jūsų namo tūrio sistemą. Vamzdžiai tik iš cinkuoto plieno, nes tik tokie garantuoja tylų ir užtikrintą oro tiekimą eksploatacijos metu. Be to, tik tokius vamzdžius galima išvalyti su specialia įranga, nes jie taip apskaičiuoti: pvz., jei sistema buvo palikta nenaudojama ir joje atsirado pavojingų pelėsio bakterijų.

ABC namuose naudojame tik pasitvirtinusias klasikines ir ilgai veikiančias sistemas bei jų dalis ilgai, ramiai eksploatacijai garantuoti. Tai labiausiai susiję su pogarantiniu ilgalaikiu aptarnavimu.

Klausimai apie ABC namo užsakymą

Jei sklypui ar teritorijai nėra numatytų draudimų ar apribojimų, įprastinė dokumentų tvarkymo procedūra užtruks 1-6 mėn., priklausomai nuo savivaldybės. Dokumentų tvarkymo terminas neįskaičiuotas į statybos laikotarpį. Minimalus statybos laikotarpis, per kurį pastatomas ABC namas su pilna apdaila, yra 3,5 mėn.

Mūsų atliktų darbų kokybė atitinka Lietuvoje galiojančias statybos normas bei taisykles. Suteikiame 5 m. garantiją statybos darbams ir 10 m. garantiją konstrukcijoms bei paslėptiems darbams kaip to reikalauja LR statybų sutarčių reglamento normos.

Įrengimams taikoma gamintojo suteikiama garantija, bet ne trumpesnė nei 12 mėn. Garantinis terminas pradedamas skaičiuoti nuo darbų pridavimo dienos. Langams, durims, detalėms, kurias nuolat veikia slėgis, elektros įtampos, dinaminės apkrovos garantija skaičiuojama pagal gamintojo nurodytą garantijos lapą, skaičiuojant, jog garantija prasideda nuo sumontavimo dienos. ABC NAMAS neatsako, jeigu defektai atsiranda dėl netinkamo eksploatavimo. Atskiras funkcines garantijas suteikiame atskiroms ABC namo dalims. Jos siekia nuo 25 iki 200 m. Pvz., stogo konstrukcijai – 50 m. garantija, dangai – 25 m., sienoms ir fasadui – 50 m., mūrui – 200 m., pamatų ploštei – 200 m.

Minimalus avansas dokumentų tvarkymui ir ketinimų garantavimui yra 8000 EUR (2500 EUR yra skirti dokumentams ir leidimui, projekto pritaikymui pagal unikalius jūsų šeimos poreikius, šie 2500 EUR į ABC namo sąmatą neįskaičiuoti; 5500 EUR į ABC namo sąmatą įskaičiuoti ir skirti, kad būtų pastatyti ABC namo plokštuminiai pamatai). Atsiskaitant per banką su paskolos už būstą būdu, pailgės statybos terminas priklausomai nuo atsiskaitymų už atliktus darbus. Labiausiai atsiskaitymus stabdo banko ir vertintojų dokumentacijos ruošimas, taip pat dokumentų, kuriuos parengia ir išduoda tam tikro institucijos, tikrinimas.

Sutartyje nėra numatytas skirtumas tarp atsiskaitymo grynais ir pavedimu. Jei atsiskaitoma grynaisiais pinigai, darome prielaidą, kad banko paskola nereikalinga. Tokiu būdu sutaupysime daug laiko ir pinigų, tad statybų procesas vyks greitai ir efektyviai.

Priklausomai nuo pasirenkamos komplektacijos ir atsiskaitymo būdo, ABC namo statyba išskaidyta nuo dviejų iki septynių etapų, po kurių būtina atsiskaityti už atliktus darbus. Etapų kiekis ir jų atlikimo terminai numatomi ir pateikiami sutarties priede Nr. 2. Atsiskaitant laiku, raktai nuo namo įteikiami po 2-6 mėnesių.

Tik force majeure aplinkybės arba vėluojantys atsiskaitymai.

Prieš 1-3 mėn. Statybos pradžia būtų derinama susitikus ir susipažinus su dabartine jūsų turimo sklypo situacija (lokacija, paskirtis, nuosavybė, inžineriniai tinklai, servitutai), pageidavimais (pasirinkta namo konstrukcija, išplanavimas, komplektacija, pakeitimai ir kt.) bei finansinėmis galimybėmis.

Pradėti galime bet kada, vienintelis trukdis – grunto įšalas. Statybos darbų pradžią ir terminus turime suderinti susitikę ir įvertinę visas aplinkybes: turimus dokumentus, sklypo lokaciją, gruntą, reljefą, komunikacijas, mokėjimų galimybes ir kt.

Į kainą įeina visi statybos procesai ir medžiagos, kurie yra numatyti standartiniame namo pasiūlyme ir bus detaliai išvardinti sutarties priede. Jeigu bus papildomų pageidavimų ar pakeitimų, nenumatytų standartinėje sutartyje, už juos papildomai reikės mokėti pagal susitarimą, patvirtintą sutarties priede.

Klausimai apie inžinerinius tinklus

ABC namas prijungiamas prie sklype esančių inžinerinių tinklų arba name paliekamos jungtys tinklų pajungimui ateityje. Namą galime pradėti statyti, kai yra atvesta elektra ir vanduo. Turime galimybę dirbti ir su elektros generatoriais, ir su atvežtomis vandens talpomis. Už tai imamas papildomas mokestis.

Bet koks tinkamas jums ir esantis jūsų turimame sklype. Tai gali būti centralizuotas arba vietinis vandentiekio įvadas (žieminis sodų bendrijos vandentiekis, artezinis gręžinys, šulinys ir t. t.).

Gali būti centralizuota arba vietinė kanalizacija (galime sumontuoti valymo įrenginius, atitinkančius to meto reglamentuotus reikalavimus).

ABC namui su mūsų projekte numatyta elektrinio šilumos siurblio šildymo sistema minimali elektros įvado galia turi būti 8-12 kW pagal statomo namo dydį. Jeigu numatoma dujinė šildymo sistema, elektros įvado galia gali būti mažesnė. Elektros įvadui leidimas gaunamas ESO.

Jei jūsų sklype arba šalia sklypo yra dujų įvadas, tuomet galite rinktis šį energijos naudojimo būdą ir atsisakyti mūsų siūlomo elektrinio šilumos siurblio. Tai sumažins galutinę namo kainą apytiksliai 6000 EUR. Tokiu atveju ABC NAMAS perduoda šilumos sistemos įrengimo ir eksploatacijos priežiūrą savininkui ar jo įgaliotam asmeniui. Sistemų, tinklų susijusių su dujomis, dujotiekiu, projektinių dujų reikalų, ABC NAMAS neatlieka.

Standartiškai – ne. Siūlome įrengti valymo įrenginius tik pagal aukščiausius ES reikalavimus. 5 asmenų šeimai valymo įrenginys su fosfatus skaidančia įranga kainuoja 1500 EUR, jos montavimo kaina yra 550 EUR be infiltracinio šulinio. Infiltracinio šulinio kaina – 1 m. už 150 EUR. Rezervuaras išvalytam vandeniui (juo galima laistyti pievelę ar gėlynus) – 1 m. už 150 EUR.

Kad kaina išliktų nepakitusi, reikia užtikrinto elektros ir vandens tiekimo ne toliau kaip 50 m atstumu nuo statybvietės.

Atsakyti galėsime tik susipažinę su jūsų sklypo sąlygomis ir sklypo lokacija.

Klausimai apie žemės sklypus

Gali būti sodo arba namų valdos sklypas. Jeigu sklypas yra žemės ūkio paskirties, reikia turėti ūkininko pažymėjimą. Minimalus plotas apskaičiuojamas sužinojus kliento poreikius ir pasiūlius architektūros sprendimus. Minimaliausias sklypo plotas, kuriame esame pastatę 75 m2 ABC namą, buvo 5,5 aro.

Reikalingi sklypo nuosavybės dokumentai, bendraturčių sutikimai statyti. Nuosavybės dokumentuose turi būti atlikti geodeziniai sklypo matavimai, turi būti topografinė nuotrauka, atlikti geologiniai tyrimai. Jeigu planuojama verstis kažkokia veikla, reikia atitinkamų institucijų leidimo.

Reikalingi sklypo nuosavybės dokumentai, bendraturčių sutikimai statyti. Reikalingas sodų bendrijos pirmininko leidimas statyti. Nuosavybės dokumentuose turi būti atlikti sklypo geodeziniai matavimai, turi būti topografinė nuotrauka. Atlikti geologiniai tyrimai Jeigu planuojama verstis kažkokia veikla, reikia atitinkamų institucijų leidimo.

Reikalingi sklypo nuosavybės dokumentai, bendraturčių sutikimai statyti. Sklypo savininkas turi turėti ūkininko pažymėjimą. Nuosavybės dokumentuose turi būti atlikti sklypo geodeziniai matavimai, turi būti topografinė nuotrauka. Atlikti geologiniai tyrimai Jeigu planuojama verstis kažkokia veikla, reikia atitinkamų institucijų leidimo.

Minimalūs leistini atstumai – 3 m nuo sklypo ribos, 5 m nuo kelio. Kitu atveju reikalingi sutikimai su institucijomis ir esamais kaimynais.

Projekte numatyti standartiniai 80 m2 dydžio ABC namo išmatavimai yra 12,1 m x 8,3 m. Didesniems pastatams plotas numatomas pagal projektinius duomenis.

Stogo aukštis – 4,9 m, kamino aukštis – 5,5 m.

Jeigu jūsų sklypo reljefo perkritimas yra <= 0,3 m, visi žemės darbai į bendrą kainą jau yra įskaičiuoti. Jeigu sklypo reljefo perkritimas yra didesnis, sutarties sąmatoje pridedama papildomų žemės darbų kaina. Tam rašomas papildomas priedas.

50+ laimingų ABC savininkų

50+ klientų įvertinta 4.8/5

4.6/5

Visos teisės saugomos © ABC Namas 2008-2022