Kausimai apie ABC namą

1Ar galima keisti vidinių pertvarų išdėstymą?
Galima. ABC namuose pagal nutylėjimą, pertvaros sumontuotos pagal Knauf W112 pertvarų sistemą su metaliniu 75mm karkasu ir ant jų po du Knauf White gipskartonio sluoksnius iš abiejų pusių, tokia sistema tėra 125mm pločio ir turi tokią pat garso izoliaciją laip 150mm mūrinė tinkuota siena apie >=45dB. Jei reikia dvigubai didesnės garso izoliacijos(mūsų ausis tai priima kaip 6dB padidėjimą) tereikia Knauf White gipsines plokštes pakeisti Knauf Blue plokštėmis ir turėsime garso izoliaciją kaip 240 mm mūrinė, nutinkuota iš abiejų pusių siena. Jei kalbėsime apie terminus per kiek galima sumontuoti GKP W112 sistemą ir pagalvosime apie mūrijimo darbus su abiejų sienos pusių tinkavimu ir džiovinimu gausime dešimtis kartų greitesnį/lėtesnį procesą, beje sumontavus gipso kartono sieną ir baiminantis dėl jos Apkrovos galimybių(virtuvinių spintelių, lentynų tvirtinimo) tvirtumo pergyventi reikia tik dėl vieno,-teisingų tvirtinimo elementų parinkimo, nes dvigubas baltas gipskartonis atlaiko 75kg/m2 apkrovą, o Knauf \blue išlaikys ir 150kg/m2 apkrovą. Dar ABC namai yra taip projektuojami, kad atsiradus poreikiui GREITAI pakeisti vidaus išplanavimą tai padaryti labai paprasta, nes ABC konstruktyve visos vidinės sienos yra pertvarinės o laikančios tik išorinės-mūrinės, dujų silikato 500mm storio sienos, taigi pakeisti vidaus išplanavimą galima labai greitai ir be didelio vargo nes Čia “Sausoji statyba”. Palyginimui: Sąlyga >=52dB, apkrovos klasė 1m2<=75kg. Taigi Knauf w112 -125mm pertvara, ABC 80m2 name pertvaros uzima apie 3m2 vietos o 240mm mūrinė pertvara užimtų dvigubą plotą, tai reiškia kad sumokėtumėte apie 3000+eurų, net ir apskaičiavus Knauf Blue gipskartonio pabrangimą visvien turėsit virš 2000eu kitoms išlaidoms, taip pat taupysit didelius energetinius kaštus dėl mažo drėgmės kiekio ir greitai atliekamų apdailos darbų
2Ar už papildomą priemoką galima keisti langus į medinius?
Taip tikrai galima, tik reikia prisiminti jog mediniai langai turi pačią trumpiausią eksploatacinę garantiją, o kaina yra arti brangiausių “aliuminių”. Jei turit specifinių poreikių mediniams lingams, primygtinai siūlome montuoti bent medinius langus su apkaustais, turėsit ramybę ir estetinį vaizdą ir stabilias termoizoliacines sąvybes bent dešimtmečiu ilgiau, o tai sutaupys Jums daugybę lėšų, ar tarkime šeimos atostogų. Langai yra labai jautri namo vieta, nes juos keičiant darysite ir vidaus ir fasado remontą, o tai padaryti kokybiškai kainuoja be galo daug, jei langai buvo sumontuoti ant išneštų tvirtinimo kronšteinų į šiltinimo medžiagą, tada reiks perdaryti praktiškai visą fasado matomą paviršių. Turite suprasti patys kiek tai kainuoja, todėl siūlome arba plastiką, o jei turite galimybę TIK aliminio konstrukcijų langus, jie tarnaus tiek kiek jums reiks,- ir 50metų. ☺
3Kas įtraukta į dalinę vidaus apdailą?
Dalinė apdaila – apšiltinta perdanga ekologiška Knauf Supfill mineraline vata. Įrengtos šildomos grindys. Pilnai sumontuotos gipso kartono sienos pagal Knauf W112 technologiją(apkrovos kalsė iki 75kg/m2), ir gipso kartono lubos pagal Knauf D112 technologiją(apkrovos kalsė iki30kg/m2). Išvedžioti elketros , TV, ir internet laidai. Įrengtiir atvesti iki prietaisų vendentiekio ir nuotekų vamzdynai. Mūriniių sienų plokštumos išlygintos, neglaistytos.
4Kas įtraukta į dalinę elektros instaliaciją?
Dalinė elektros instaliacija – išvedžioti laidai nuo paskirstymo dėžės katilinėje iki prietaisų, prietaisų skaičius nurodytas sutartyje pagal pasirinkto ABC namo dydį ir išplanavima (apytiksliai 0,6 vnt/m2). Padaryta laikina elektros skydinė t,y, v ienas vnt trifazis automatinis jungiklis 20a, ir du vnt., 16a.
5Kas įtraukta į dalines šildymo komunikacijas?
Dalinės šildymo komunikacijos – įrengtos šildomos grindys visam name, išvyniotas 18 arba 20mm šildomų grindų vamzdis pagal patalpų planą, kambaių atskiram valdymui eksploatacjos metu.
6Ar židiniui paliekama anga stoge? Ar ją galima keisti?
Židiniui yra numatytas kaminas. Galime palikti angą. Nerūdyjančio plieno kamino pradžia 500mm žemiau gipskartonio lubų ir 1600mm virš stogo dangos. Kaina su mointavimu 470eur.
7Turiu klausimą dėl projekte numatyto šilumos siurblio – kokia jam suteikiama garantija, kaip jis dirba, esant labai žemai temperatūrai lauke (ar jis pajėgs šildyti namą žiemą, pvz. esant -30° C laipsnių)? Kas ruošia karštą vandenį dušui?
Kaip rodo 2016 m. sausio mėnesio patirtis, kai lauke keletą dienų buvo iki -32 laipsių, ABC namuose šilumos siurbliai nepersijungė į žiemos rėžimą. ABC Namo sienos, ir pamato plokštė ilgai ir užtikrintai atiduoda sukauptą šilumą ir nepraleidžia lauko temperatūros į pastato vidų, todėl kelių parų labai žema temperatūra neįtakoja šilumos siurblio darbo ciklo. 24mėnesių stebėjimo ciklo vidutinės elektros sanaudos 217m2 ABC namui per mėnesi kainavo 90eur(penkių asmenų šeima, žiemą vidaus pataslpų temperatūra min, 23laipsniai, karštas vanduo naudojamas didedliais kiekiais nes šeima su trim vaiikais 0-10metų) ABC namai nepraleidžia nei šlačio nei didelio karščio karatą vasaros dieną taip pat. Karštą vandenį ruošia šilumos siurblys nerūdyjančio plieno boileryje 200L iki 60laipsnių celsijaus.
8Kokia rekuperacinė sistema numatyta namo projekte?
80m2 name bus montuojama REGO 200VE rekuperacinė sistema. Apie ją galite pasiskaityti čia: http://www.komfovent.lt/domekt-irenginiai/domekt-r/61. didesnės kvadratūros namuose sumontuosime rekuperatorius pagal jūsų namo tūrį atitinkančią rekuperacinę sistemą. Vamzdžiai TIK cinkuoto plieno, nes tik tokie garantuoja tylų ir užtikrintą oro tiekimą eksploatacijos metu, be to tik tokius vamzdžius galima išvalyti su specialia įranga nes jie tam apskaičiuoti jei sistema buvo palikta nenaudojama ir joje atsirado pavojingų pelėsio bakterijų. ABC namuose naudojame tik pasitvirtinusias Klasikines – ilgai veikiančias sistemas ir jų dalis, ilgai ir ramiai eksploatacijai garantuoti, tai labiasiai susiję su pogarantiniu ilgalaikiu aptarnavimu.

Klausimai, susiję su ABC namo užsakymu

1Per kiek laiko sutvarkomi dokumentai, gaunamas leidimas ir pradedamos statybos? Kas juos turės sutvarkyti ir kokios suteikiamos garantijos?
Jei sklypui ar teritorijai nėra numatytų draudimų ar apribojimų, įprastinė dokumentų tvarkymo procedūra užtruks nuo mėnesio iki šešių, priklausomai nuo savivaldybės. Dokumentų tvarkymo terminas neįskaičiuotas į statybos laikotarpį, minimalus statybos laikotarpis ABC nam,ui su pilna apdaila 3,5mėnesio. Garantijos suteikiamos sutartyje pagal galiojančius LR įstatymus, atskiroms ABC namo dalims suteikiamos funkcinės garantijos konstruktyvui nuo 25 iki 200metų. PVZ stogo konstrukcijai 50 ir dangai 25 metai, sienoms -fasadui 50 ir mūrui 200metų, pamato ploštei 200metų. Langams, durims, detalėms nuolat veikiamoms slėgio, elektros įtampos, dinaminės apkrovos pagal gamintojo nurodytą garantijos lapą skaičiuojant garantijos period pradžią nuos sumontavimo dienos.
2Ar galima pasistatyti namą be užstato (pvz. atsiskaitant už smulkesnius etapus)? Kokie keliami reikalavimai?
Minimalus avansas dokumentų tvarkymui ir ketinimų garantavimui yra 8000eurų(2500 skirti dokumentams-leidimui, projekto pritaikymui pagal Jūsų šeimos unikalius poreikius suprojektuoti, 2500eurų į ABC namo sąmatą neįskaičiuoti. 5500 eurų į ABC namo sąmatą iskaičiuoti ir skirti ABC namo plokštinio pamato statybai ). Atsiskaitant per banką su paskolos už būstą būdu pailgės statybos terminas priklausomai nuo atsiskaitymų už atliktus darbus, labaisiai atsiskaitymus stabdo banko ir vertintojų dokumentacijos ruošimas ir tikrinimas tą atliekančių ir išduodančių instintucijų.
3Kokios sąlygos, reikalavimai ir garantijos norint atsiskaityti grynais?
Sutartyje nėra numatytas skirtumas tarp atsiskaitymo grynais ir pavedimu., Jei atsiskaitoma grynais tai darome prielaidą kad bankom paskola nėra reikalinga ir tokiu būdu sutaupysime daug Laiko ir pinigų, kuriuos sutaupysime efektyviai ir greičiausiu būdu kontroliuojant ir atliekant staybų procesus.
4Kokios garantijos suteikiamos statybos darbams bei įrangai?
Mūsų atliktų darbų kokybė atitinka Lietuvoje galiojančias statybos normas bei taisykles. Suteikiame 5 metų garantiją statybos darbams ir 10 metų garantiją konstrukcijoms bei paslėptiems darbams kaip tai reikalauja LR statybų sutarčių reglamento normos. Įrengimams taikoma gamintojo suteikiama garantija, bet ne trumpesnė nei 12 mėn. Garantinis terminas pradedamas skaičiuoti nuo darbų pridavimo dienos. Langams, durims, detalėms nuolat veikiamoms slėgio, elektros įtampos, dinaminės apkrovos pagal gamintojo nurodytą garantijos lapą skaičiuojant garantijos periodo pradžią nuos sumontavimo dienos. Neatsakome, jeigu defektai atsiranda dėl netinkamo eksploatavimo. Atskiras funkcines garantijas suteikiame atskiroms ABC namo dalims nuo 25 iki 200 metų. PVZ stogo konstrukcijai 50 ir dangai 25 metai, sienoms -fasadui 50 ir mūrui 200metų, pamato ploštei 200metų.
5Koks visų statybos procedūrų atlikimo terminas iki raktų nuo namo įteikimo?
Priklausomai nuo pasirenkamos komplektacijos ir atsiskaitymo būdo, ABC namo statyba išskaidyta nuo dviejų iki septynių etapų, po kurių būtina atsiskaityti už atliktus darbus. Etapų kiekis ir etapų atlikimo terminai numatomi ir pateikiami sutarties priede Nr. 2. Atsiskaitant laiku, raktai nuo namo bus įteikiami po 2-6 mėnesių.
6Kas gali daryti įtaką statybos terminams?
Be force majeure aplinkybių, daugiausia, statybos terminams daryti įtaką gali vėluojantys atsiskaitymai.
7Jeigu mes sugalvotume pasistatyti tokį namuką, prieš kiek laiko reikėtų užsisakyti?
Nuo vieno iki trijų mėnesių. Statybos pradžia būtų derinama susitikus ir susipažinus su Jūsų turimo sklypo dabartine situacija (lokacija, paskirtis, nuosavybė, inžineriniai tinklai, servitutai), pageidavimais (pasirinkta namo konstrukcija, išplanavimas, komplektacija, pakeitimai ir kt.), bei finansinėmis galimybėmis.
8Ar statybas galite pradėti bet kuriuo metu?
Pradėti galime bet kada, vienintelis trukdis – grunto įšalas. Statybos darbų pradžią ir terminus turime suderinti susitikę ir įvertinę visas aplinkybes – turimus dokumentus, sklypo lokaciją, gruntą, reljefą, komunikacijas, mokėjimų galimybes ir kt.
9Ar į kainą įeina visi statybos procesai ir statybinės medžiagos, ar už kai kuriuos darbus reiks mokėti papildomai?
Į nurodytą kainą įeina visi statybos procesai ir medžiagos, kurie yra numatyti standartiniame namo pasiūlyme bei bus detaliai išvardinti sutarties priede. Jeigu bus papildomų pageidavimų ar pakeitimų, nenumatytų standartinėje sutartyje, už juos papildomai reiks mokėti pagal susitarimą, patvirtintą sutarties priede.Sutartis ir sutarties priedai ČIA.

Klausimai, susiję su inžineriniais tinklais

1Kokie reikalavimai keliami inžineriniams tinklams?
ABC namas pajungiamas prie sklype esančių inžinerinių tinklų arba name paliekamos jungtys tinklų pajungimui ateityje. Namą galime pradėti statyti kai yra atvesta elektra ir vanduo. Turim galimybę dirbti ir elektros generatoriais ir atvežtom vandens talpom už papildomą mokestį.
2Koks yra numatytas vandentiekio įvadas?
Bet koks tinkamas jums ir esantis jųsų turimam sklype. Gali būti centralizuotas arba vietinis (sodų bendrijos žieminis vandentiekis, artezinis gręžinys, šulinys ir t.t.).
3Kokia yra numatyta kanalizacija?
Gali būti centralizuota arba vietinė (galime sumontuoti valymo įrenginius atitinkančius to meto reglamentuotus reikalavimus).
4Kokia turi būti minimali elektros įvado galia?
ABC namui su mūsų projekte numatyta elektrinio šilumos siurblio šildymo sistema elektros įvado minimali galia turi būti nuo 8 iki 12 kW pagal statomo namo dydį. Jeigu šildymo sistema numatoma dujinė, elektros įvado galia gali būti mažesnė. Elektros įvadui leidimas gaunamas Eso.
5Jeigu sklype jau yra dujų įvadas?
Jei Jūsų sklype arba šalia sklypo yra dujos, tuomet galite rinktis šį energijos naudojimo būdą ir atsisakyti mūsų siūlomo elektrinio šilumos siurblio. Tai galutinę namo kainą sumažins +/-6000 Eur. ABC namas tokiu atveju perduoda šilumos sistemos įrengimo ir ekspolatacijos priežiūrą savininkui ar jo įgaliotam asmeniui, sistemų, tinklų susijusių su dujomis, dujotiekiu, duju projektinių dalykų ABC namas neatlieka.
6Ar numatyti valymo įrengimai?
Standartiškai ne. Siūlome įrengti valymo įrenginius tik pagal aukščiausius ES reikalavimus. 5asmenų šeimai valymo įrenginys su fosfatus skaidančia įranga kainuoja 1500eu plius montavimo kaina 550eu be infiltracinio šulinio. Infiltracinis šulinys 1m-150eu. Rezervuaras išvalytam vandeniui(galima laistyti pievelę ar gėlynus) 1m-150eu.
7Kas turi būti pajungta arba atvesta iki statybų pradžios?
Kad kaina išliktų nepakitusi, reikia užtikrinto elektros ir vandens tiekimo ne toliau kaip 50 m atstumu nuo statybvietės.
8Kur turi būti atvesti inžineriniai tinklai?
Iki namo sienos.
9Kiek papildomai kainuotų įrengti inžinerinius tinklus?
Atsakyti galėsime tik susipažinę su Jūsų turimomis išduotomis sąlygomis, sklypo lokacija.

Klausimai, susiję su žemės sklypais

1Kokio žemės sklypo reikia šiam namui?
Gali būti sodo arba namų valdos sklypas. Jeigu sklypas yra žemės ūkio paskirties, reikia turėti ūkininko pažymėjimą. Minimalus plotas paskaičiuojamas sužinojus kliento poreikius ir pasiūlius architektūros sprendinius. Minimaliausias ant kokio esame pastate 75m2 ABC namą buvo 5,5 aro.
2Kokie reikalavimai keliami namų valdos sklypui ir kokie reikalingi dokumentai, leidimai?
Reikalingi sklypo nuosavybės dokumentai, bendraturčių sutikimai statyti. Nuosavybės dokumentuose turi būti atlikti sklypo geodeziniai matavimai, turi būti topografinė nuotrauka. Atlikti geologiniai tyrimai. Jeigu planuojama verstis kažkokia veikla, reikia atitinkamų institucijų leidimo.
3Kokie reikalavimai keliami sodo sklypui ir kokie reikalingi dokumentai, leidimai?
Reikalingi sklypo nuosavybės dokumentai, bendraturčių sutikimai statyti. Reikalingas sodų bendrijos pirmininko leidimas statyti. Nuosavybės dokumentuose turi būti atlikti sklypo geodeziniai matavimai, turi būti topografinė nuotrauka. Atlikti geologiniai tyrimai Jeigu planuojama verstis kažkokia veikla, reikia atitinkamų institucijų leidimo.
4Kokie reikalavimai keliami žemės ūkio paskirties sklypui ir kokie reikalingi dokumentai, leidimai?
Reikalingi sklypo nuosavybės dokumentai, bendraturčių sutikimai statyti. Sklypo savininkas turi turėti ūkininko pažymėjimą. Nuosavybės dokumentuose turi būti atlikti sklypo geodeziniai matavimai, turi būti topografinė nuotrauka. Atlikti geologiniai tyrimai Jeigu planuojama verstis kažkokia veikla, reikia atitinkamų institucijų leidimo.
5Ar galima statyti kelis namus ant bendros nuosavybės sklypo ir vėliau sklypą padalinti?
Galima statyti kelis ir daugiau.
6Kokie turi būti atstumai nuo sklypo ribos, nuo kitų pastatų?
Minimalūs leistini atstumai – 3 m nuo sklypo ribos, 5 m nuo kelio. Kitu atveju reikalingi sutikimai su institucijomis ir esamais kaimynais.
7Kokie projekte numatyti ABC namo išmatavimai ir minimalus užstatomas plotas sklype?
Projekte numatyti standartiniai ABC 80m2 namo išmatavimai yra 12,1 m x 8,3 m. Didesniems pastatams pagal projektinius duomenis.
8Koks projekte numatytas ABC namo aukštis?
Stogo aukštis – 4,9 m, kamino aukštis – 5,5 m.
9Koks turi būti žemės reljefas, kokie reikalavimai keliami žemės darbams?
Jeigu Jūsų sklypo reljefo perkritimas yra <= 0,3 m, visi žemės darbai į bendrą kainą jau yra įskaičiuoti. Jeigu sklypo reljefo perkritimas yra didesnis, sutarties sąmatoje pridedama papildomų žemės darbų kaina,- papildomas priedas.

Klausimai, susiję su ABC namo finansavimu

1Bankų kreditavimo sąlygos
Kadangi ABC namas statomas ant Jūsų žemės, pasirašant rangos sutartį, bankų kreditavimo sąlygos priklauso nuo Jūsų turimo pradinio įnašo, turto, gaunamų pajamų, kredito istorijos. Į kiekvieno kliento situaciją atsižvelgiama individualiai ir priklausomai nuo situacijos, bankas pasiūlo Jums palankiausias finansavimo sąlygas ABC namo statybai.