Sienos

 

ABC namo mūrijimui naudojami kompanijos „Bauroc“ dujų silikato blokeliai ECOTERM+. Šie statybiniai blokeliai gaminami iš natūralių medžiagų (kalkių, smėlio, vandens ir aliuminio pastos), o ABC NAMAS pirmenybę teikia natūralioms medžiagoms. Blokeliai sukuria sveikatai draugišką gyvenamąją aplinką, kurioje jūs ir jūsų šeima kiekvieną dieną gyvensite šiltai ir saugiai už storesnių nei pusės metro lauko sienų.

Gaminiai iš akyto betono yra masyvūs savo apimtimi, tačiau išskirtinai lengvi ir tvirti lyg akmuo. Kitaip nei daugelis kitų statybinių medžiagų, ši medžiaga yra visiškai lengvai apdorojama (galime formuoti rankiniu būdu, t. y. tiesiog pjūklu, ir mechanizuotai – elektrinių įrankių pagalba). Būtent tai yra vienas iš ABC namo efektyvumo rodiklių.

 

Blokeliai iš akytbetonio pigesni ir patikimesni

 

Akytbetonis laikomas itin ekologiška medžiaga (užima antrą vietą po medienos). Jis visiškai atsparus bakterijoms, pelėsiams ir grybams. Blokeliai pagal savo mineralinę kilmę yra nedegi medžiaga, nespinduliuoja kenksmingų junginių, turi didžiausias izoliacines šilumos savybes. Vienas iš akytbetonio privalumų – žiemą šilumos nuostoliai maži, o tuo tarpu vasarą patalpos neįkaista ir, lyginant su oro lauko temperatūra, išlieka vėsesnės.

Šio tipo statybiniai blokeliai yra itin tikslių išmatavimų (tikslumas iki milimetrų), todėl statant naudojami cementiniai klijai, kurie keičia storasluoksnį mūrijimo mišinį. Dėl klijų mūro siūlės išlieka plonos, tad nesusidaro šalčio tilteliai. Lyginant su kitais blokeliais ar plytomis, dujų silikato blokeliai turi didžiausius šiluminės varžos parametrus, todėl iš jų statomos namų ar kitų pastatų sienos yra pačios šilčiausios. Taigi natūralu, jog namui, kuris statomas pagal ABC technologiją, lengvai suteikiama A, A+ energinė klasė. Svarbiausia, kad tai pigiau ir kainuoja, nes jums pakaks kelis kartus mažesnio apšiltinimo sluoksnio, nei naudojant kitas blokelių ar plytų rūšis. Tai ypač aktualu tiems, kam namo statybos kaina yra jautrus klausimas.

 

Storos sienos - energetinės klasės garantas

 

Kad pasiektumėte B energetinę klasę (kas, mūsų nuomone, yra pati optimaliausia ir ekologiškiausia energetinė klasė Lietuvos klimato juostoje), vienasluoksnes išorines sienas galima statyti iš monolitinių ir tuo pačiu lengvų sienos mūrui skirtų 500 mm pločio „Bauroc“ blokelių. Jokios papildomos šiluminės izoliacijos nereikia. Masyvios sienos yra puiki apsauga žiemą nuo šalčio, vasaros metu – nuo kaitinančios saulės. Storos sienos taip pat garantuoja pakankamą garso izoliaciją ir yra aukštos klasės apsauga kilus gaisrui.

A energetinės klasės namo sienas tereikia apšiltinti 50 mm akmens vatos sluoksniu, o A+ – dar 100 mm papildomo sluoksnio.

Nepaisant didelės apimties išmatavimų, tokie dujų silikato blokeliai yra nedidelio svorio bei lengvai mūrijami, todėl namą pagal ABC technologiją galima pastatyti kelis kartus greičiau. Be to, sienos, kurių statybai panaudoti dujų silikato blokeliai, yra tikslesnės nei naudojant kito tipo mūrijimo medžiagas.

Taip pat šie statybiniai blokeliai yra atsparūs gniuždymui (fb1,8=N/mm²), kuris yra pakankamas atraminių, t. y. nešančių sienų iki 3 aukštų, statybai.

Įvertinus visus aukščiau paminėtus veiksnius ir remiantis patirtimi, įgyta statant namus pagal ABC technologiją, akivaizdu, kad tokie statybiniai blokeliai prisideda prie tvaraus ir ilgaamžio ABC namo statybos.

Patiko ABC namas ir jo technologija? Pasirinkite projektą, pvz., ABC namas 80 ar ABC namas 120. Jei norite projekto, pritaikyto pagal savo individualius poreikius, susisiekite su mumis šiais nurodytais kontaktais.