Sienos

Sienos

 

ABC namas yra mūrijamas naudojantis kompanijos „Bauroc“ dujų silikato blokeliais ECOTERM+. Blokeliai gaminami iš natūralių medžiagų (kalkių, smėlio, vandens ir aliuminio pastos), - ABC NAMAS natūraliems blokeliams teikia pirmenybę. Blokeliai sukuria sveikatai draugišką gyvenamąją aplinką. 

 

Gaminiai iš akyto betono yra masyvūs savo apimtimi, tačiau išskirtinai lengvi ir tvirti lyg akmuo. Kitaip nei daugelis kitų statybinių medžiagų, ši medžiaga yra visiškai lengvai apdorojama(galime formuoti rankiniu būdu-tiesiog pjūklu ir mechanizuotai- elektrinių įrankių pagalba), todėl tai vienas iš ABC namo efektyvumo rodiklių. Akytbetonis laikomas itin ekologiška medžiaga (užima antrą vietą po medienos), jis visiškai atsparus bakterijoms, pelėsiams ir grybams. Blokeliai pagal savo mineralinę kilmę yra nedegi medžiaga, nespinduliuoja kenksmingų junginių, turi didžiausias izoliacines šilumos savybes. Vienas iš akytbetonio privalumų – žiemą šilumos nuostoliai maži, o tuo tarpu vasarą patalpos neįkaista ir, lyginant su oro lauko temperatūra, išlieka vėsesnės. 

 

Šio tipo statybiniai blokeliai yra itin tikslių išmatavimų (iki milimetrų tikslūs), todėl statant naudojami cementiniai klijai, kurie keičia storasluoksnį mūryjimo mišinį. Dėl klijų mūro siūlės išlieka plonos, tad nesusidaro šalčio tilteliai. Lyginant su kitais blokeliais ar plytomis, akytbetonio blokeliai turi didžiausius šiluminės varžos parametrus, todėl iš jų statomos namų ar kitų pastatų sienos yra pačios šilčiausios. Namui, kuris statomas pagal ABC technologiją, lengvai suteikiama A, A+ energinė klasė. Svarbiausia, kad tai pigiau ir kainuoja, nes pakanka kelis kartus mažesnio apšiltinimo sluoksnio, nei naudojant kitas blokelių ar plytų rūšis.

Kad pasiektumėte B energetinę klasę (kas, mūsų nuomone, yra pati optimaliausia ir ekologiškiausia energetinė klasė Lietuvos klimato juostoje), vienasluoksnes išorines sienas galima statyti iš monolitinių ir tuo pačiu lengvų sienos mūrui skirtų 500 mm pločio „Bauroc“ blokelių. Jokios papildomos šiluminės izoliacijos nereikia. Masyvios sienos yra puiki apsauga žiemą nuo šalčio, vasaros metu – nuo kaitinančios saulės. Storos sienos taip pat garantuoja pakankamą garso izoliaciją ir yra aukštos klasės apsauga kilus gaisrui. 

 

A energetinės klasės namo sienas tereikia apšiltinti 100 mm akmens vatos sluoksniu, o A+ – dar 50 mm papildomo sluoksnio.

 

Nepaisant didelės apimties išmatavimų, blokai yra nedidelio svorio bei lengvai mūrijami, todėl namą pagal ABC technologiją galima pastatyti kelis kartus greičiau bei tikslesnes sienas, nei naudojant kito tipo mūrijimo medžiagas. 

 

Šie blokai taip pat yra atsparūs gniuždymui (fb1,8=N/mm²), kuris yra pakankamas atraminių, t. y. nešančių sienų iki 3 aukštų statybai.

 

Mitai apie akyto betono blokelius