Pertvaros

 

ABC namų statyba vyksta naudojant sausosios statybos technologiją, kuri leidžia atlikti darbus žymiai greičiau ir efektyviau. Namo pertvaros montuojamos pagal KNAUF W112 pertvarų sistemą. Metalinio karkaso pertvaros sistemą „W112.lt“ sudaro viengubo profilio karkaso ir dviejų sluoksnių (iš abiejų pusių) gipso plokščių apkalos. Karkasas užpildytas ekologiška mineraline vata „Knauf Insulation“. Jei pageidaujate, jūsų pasirinkimui galimi dujų silikato blokeliai „Bauroc ECOTERM+“.

 

Gipso plokštės – kokie jų privalumai?

 

Pertvarų statymui naudojamas 75 mm karkasas su dviem „Knauf White“ (ar kitomis jūsų poreikius tenkinančiomis plokštėmis) gipso kartono sluoksniais abiejose sienos pusėse. Skirtingų tipų gipso plokštės KNAUF W112 bei įvairūs kiti parametrų deriniai užtikrina:

✔ atsparumą ugniai,

✔ itin gerą garso izoliaciją,

✔ statiką,

✔ tvirtumą,

✔ atsparumą smūginiam garsui ar smūginei apkrovai.

Pertvarų sistema KNAUF W112 užima vos 125 mm pločio ir išlaiko tokią pat garso izoliaciją kaip 150 mm storio mūrinė tinkuota siena. Tokios sienos pastatymas užtrunka 3 savaitėmis ilgiau nei sausos statybos būdu sumontuota pertvara.

Lentelė su gipsokartono ir betoninių pertvarų garso izoliacijos palyginimais

Pertvaros < 48db ≥ 48db ≥ 52db ≥ 55db ≥ 58db ≥ 63db ≥ 72db
Knauf garso izoliacinė sistema W112 Knauf White CW50 R w-50db W112 Knauf White CW100 R w-53db W112 Knauf Red CW100 R w-56db W112 Knauf Blue CW100 R w-60db W112 Knauf Blue / Knauf Silentboard CW100 R w-65db W112 Knauf Silentboard MW100 R w-70db W113 Knauf Silentboard MW100 R w-74db
Knauf pertvaros storis 100mm 150mm 150mm 150mm 150mm 150mm 175mm
Mūrinė statyba - Masyvioji statyba su tinkavimu iš abiejų sienos pusių 150mm 200mm 240mm 300mm 233mm 260mm 430mm

*W112 metalinio karkaso užpildyto vata siena-pertvara su dviem Gipsokartono plokštėm iš abiejų pusių *CW50 CW100 profilio storis milimetrais *MW specialus garsą izoliuojantis metalinis profilis

Atsižvelgiant į kliento pageidavimus, galimos ir dvigubai didesnės garso izoliaciją turinčios pertvaros, kurių statymui naudojamos „Knauf Blue“ ar „Knauf Silentboard“ gipso plokštės. Tuomet garso izoliacija bus tokia pati kaip 240 mm storio mūrinės sienos, tinkuotos iš abiejų pusių, o sienos plotis išliks 125 mm.

Taigi išvada aiški – naudojant sausos statybos būdą, sutaupomas brangų laiką ir pinigus, t. y. vidutiniškai apie 7-15 Eu/m2, priklausomai nuo izoliacijos poreikių.

Gipso plokštės ir iš jų sumontuotos pertvaros turi ne vieną pranašumą, lyginant su mūrine siena:

✔ yra mažiausiai kelis kartus lengvesnė, tad transportavimo kaštai bus mažesni,

✔ pigesnė,

✔ padeda taupyti laiką,

✔ ekologiška,

✔ geriau sulaiko garsą,

✔ gamybos procese sunaudoja mažiau energijos.

✔ Gipso plokštės – tai ir mažesnė namo statybos kaina

 

Gipso plokštės - tai ir mažesnė namo statybos kaina

 

Namo statyba neatsiejama nuo darbo terminų, kai ir mes, ir klientai norime pabaigti darbus sutartu laiku. Per kiek laiko sumontuojama sistema KNAUF W112? Jei palygintume šį darbą su mūrijimo darbais (su abiejų sienos pusių tinkavimu ir džiovinimu), gausime dešimtis kartų greitesnį rezultatą KNAUF W112 sistemos naudai. Nuo to atitinkamai kinta ir namo statybos kaina – ji yra mažesnė.

Palyginkite nudažytos pertvaros iš gipskartonio plokštės kaina – 23-27 Eu (plius 14,5 Eu dažymas, iš viso 37,5-41,5 Eu už 1 kv. m. sumontuotos ir nudažytos pertvaros iš gipso kartono). Mūrinės vidaus sienos kaina iš pigiausių pertvarinių blokelių – 20 Eu už 1 kv.m., tinkavimas iš abiejų pusių 2x9 – 18 Eu, dažymas brangesnis, nes tinkas yra mažiau lygus nei gipskartonis, taigi brangesnis, t. y. 1,5 Eu (plius 14,5 Eu dažymas). Sumūrytos ir nudažytos pertvaros iš pigių blokelių kaina iš viso yra 54 Eu.

Už sumūrytą sieną permokate virš 12 Eu ir turite blogesnę garso izoliaciją sugaišę mažiausiai 3 savaitėmis ilgiau. Turite sieną, atsparesnę gniuždymui nei GKP pertvara.

Tai reiškia, kad gipso plokštės sistema, būdama ir greičiau sumontuojama, ir geresne garso izoliacijos prasme, kainuoja bent 12,5 Eu mažiau.

Beje, dėl sumontuotos gipso kartono sienos tvirtumo ir patikimumo baimintis nėra reikalo. Tiesiog rinkitės tinkamus tvirtinimo elementus pagal keliamus parametrus. Atminkite, kad dvigubos baltos gipskartonio plokštės paprastai atlaiko 75 kg/m2 statinę apkrovą. Mūsų naudojamos „Knauf blue“ gipskartonio plokštės išlaikys ir 150 kg/m2 apkrovą, nes, pasirinkus teisingus tvirtinimo elementus, apkrova atitenka ir pertvaros metalinei konstrukcijai.

 

Vidines ABC namo sienas visada galite pakeisti

 

Vienas iš didžiausių išskirtinumų, kuriais pasižymi ABC namas, – tai unikalus jų projektavimas. Jei, bėgant laikui, norite iš vieno didesnio kambario padaryti du mažesnius, sujungti kelis miegamuosius ar pan., galite efektyviai ir greitai pakeisti viso namo vidaus išplanavimą. Tai padaryti labai paprasta. ABC konstruktyve visos vidinės sienos yra pertvarinės, o laikančios sienos – tik išorinės (jos yra mūrinės, iš dujų silikato, 500 mm storio).

Vidinės pertvaros gali būti keičiamos pagal jūsų pageidavimus

ABC namuose pagal nutylėjimą pertvaros sumontuotos pagal KNAUF W112 pertvarų sistemą su metaliniu 75 mm karkasu, o ant jų montuojamas „Knauf White“ gipso kartonas – po du sluoksnius iš abiejų pusių. Tokia sistema tėra 125 mm pločio ir turi tokią pat garso izoliaciją kaip 150 mm storio mūrinė tinkuota siena (apie >=45dB). Jei reikia dvigubai didesnės garso izoliacijos (mūsų ausis tai priima kaip 6dB triukšmo padidėjimą), tereikia pakeisti gipso plokštės tipą: vietoj „Knauf White“ naudoti „Knauf Blue“ gipso plokštes. Tuomet turėsite tokią garso izoliaciją, kokią turi 240 mm ir didesnio storio mūrinė iš abiejų pusių nutinkuota siena. Patvirtiname – gipso kartonas sukuria gerą garso izoliaciją

Garso izoliacija daug kam yra svarbi dėl vis dar vyraujančio mito, neva gipso kartonas yra pralaidus garsui, o nuo triukšmo gerai apsaugo tik mūrinės sienos.

 

Gipso kartonas sukuria gerą garso izoliaciją

 

 

Norime paneigti šį mitą pateikdami pavyzdį apie triukšmo lygį vaikų ugdymo įstaigose:

✔ individualus darbas pamokoje, dirba mokinys ir mokytojas – triukšmo lygis siekia 44 dB,

✔ grupinis darbas pamokoje, dirba 20 mokinių ir mokytojas – triukšmo lygis siekia 75 dB,

✔ pertrauka, t. y. nekontroliuojamas laisvas laikas, žmonių kiekis neribotas – triukšmo lygis siekia 100 dB.

Taigi kai montuojamos „Knauf White“ gipso plokštės, jos apsaugos iki 48 dB triukšmo lygio (individuali mokinio pamoka su mokytoja). Jei pasirenkamos „Knauf Blue“ gipso plokštės, apsauga nuo triukšmo sieks 55 dB, kas prilygsta triukšmo lygiui pilnoje klasėje.

Kaip matote, statydami ABC namus, vadovaujamės ne tik patirtimi, bet ir tam tikromis vertybėmis. Sužinokite, kas tai yra ABC namas ir kokios jo vertybės?