+370 684 69007

ABC namų statyba vyksta naudojant sausosios statybos technologiją, kuri leidžia atlikti darbus žymiai greičiau ir efektyviau. Namo pertvaros montuojamos pagal KNAUF W112 pertvarų sistemą. Metalinio karkaso pertvaros sistemą „W112.lt“ sudaro viengubo profilio karkaso ir dviejų sluoksnių (iš abiejų pusių) gipso plokščių apkalos. Karkasas užpildytas ekologiška mineraline vata „Knauf Insulation“. Jei pageidaujate, jūsų pasirinkimui galimi dujų silikato blokeliai „Bauroc ECOTERM+“.

Gipso plokštės – kokie jų privalumai?

Pertvarų statymui naudojamas 75 mm karkasas su dviem „Knauf White“ (ar kitomis jūsų poreikius tenkinančiomis plokštėmis) gipso kartono sluoksniais abiejose sienos pusėse. Skirtingų tipų gipso plokštės KNAUF W112 bei įvairūs kiti parametrų deriniai užtikrina:

 ✔ atsparumą ugniai

 ✔ itin gerą garso izoliaciją

 ✔ statiką

 ✔ tvirtumą

 ✔ atsparumą smūginiam garsui ar apkrovai

Pertvarų sistema KNAUF W112 užima vos 125 mm pločio ir išlaiko tokią pat garso izoliaciją kaip 150 mm storio mūrinė tinkuota siena. Tokios sienos pastatymas užtrunka 3 savaitėmis ilgiau nei sausos statybos būdu sumontuota pertvara.

Atsižvelgiant į kliento pageidavimus, galimos ir dvigubai didesnės garso izoliaciją turinčios pertvaros, kurių statymui naudojamos „Knauf Blue“ ar „Knauf Silentboard“ gipso plokštės. Tuomet garso izoliacija bus tokia pati kaip 240 mm storio mūrinės sienos, tinkuotos iš abiejų pusių, o sienos plotis išliks 125 mm.

Taigi išvada aiški – naudojant sausos statybos būdą, sutaupomas brangų laiką ir pinigus, t. y. vidutiniškai apie 7-15 EUR/m2, priklausomai nuo izoliacijos poreikių.

Gipso plokštės ir iš jų sumontuotos pertvaros turi ne vieną pranašumą, lyginant su mūrine siena:

 ✔ pigesnė

 ✔ mažesni transportavimo kaštai

 ✔ padeda taupyti laiką

 ✔ ekologiška

 ✔ geriau sulaiko garsą

 ✔ gamyboje naudojama mažiau energijos

 ✔ mažesnė namo statybos kaina

Gipso kartonas sukuria gerą garso izoliaciją

Norėtume paneigti mitą, kad gipso kartonas nesukuria geros garso izoliacijos pasinaudodami mokyklos pavyzdžiu. „Knauf White“ gipso plokštės apsaugos iki 48 dB triukšmo lygio, kas prilygsta individualiai mokinio pamokai su mokytoja, o „Knauf Blue“ gipso plokštės apsaugos nuo 55 dB triukšmo, kas prilygsta triukšmo lygiui pilnoje klasėje.

Gipso plokštės - mažesnė namo statybos kaina

Namo statyba neatsiejama nuo darbo terminų, kai ir mes, ir klientai norime pabaigti darbus sutartu laiku. Per kiek laiko sumontuojama sistema KNAUF W112? Jei palygintume šį darbą su mūrijimo darbais (su abiejų sienos pusių tinkavimu ir džiovinimu), gausime dešimtis kartų greitesnį rezultatą KNAUF W112 sistemos naudai. Nuo to atitinkamai kinta ir namo statybos kaina – ji yra mažesnė.

Palyginkite nudažytos pertvaros iš gipskartonio plokštės kaina – 23-27 EUR (plius 14,5 EUR dažymas, iš viso 37,5-41,5 EUR už 1 kv. m. sumontuotos ir nudažytos pertvaros iš gipso kartono). Mūrinės vidaus sienos kaina iš pigiausių pertvarinių blokelių – 20 EUR už 1 kv.m., tinkavimas iš abiejų pusių 2×9 – 18 EUR, dažymas brangesnis, nes tinkas yra mažiau lygus nei gipskartonis, taigi brangesnis, t. y. 1,5 EUR (plius 14,5 EUR dažymas). Sumūrytos ir nudažytos pertvaros iš pigių blokelių kaina iš viso yra 54 EUR.

Už sumūrytą sieną permokate virš 12 EUR ir turite blogesnę garso izoliaciją sugaišę mažiausiai 3 savaitėmis ilgiau. Turite sieną, atsparesnę gniuždymui nei GKP pertvara.

Tai reiškia, kad gipso plokštės sistema, būdama ir greičiau sumontuojama, ir geresne garso izoliacijos prasme, kainuoja bent 12,5 EUR mažiau.

Beje, dėl sumontuotos gipso kartono sienos tvirtumo ir patikimumo baimintis nėra reikalo. Tiesiog rinkitės tinkamus tvirtinimo elementus pagal keliamus parametrus. Atminkite, kad dvigubos baltos gipskartonio plokštės paprastai atlaiko 75 kg/m2 statinę apkrovą. Mūsų naudojamos „Knauf blue“ gipskartonio plokštės išlaikys ir 150 kg/m2 apkrovą, nes, pasirinkus teisingus tvirtinimo elementus, apkrova atitenka ir pertvaros metalinei konstrukcijai.

Vidines ABC namo sienas lengva pakeisti

Vienas iš didžiausių išskirtinumų, kuriais pasižymi ABC namas, – tai unikalus jų projektavimas. Jei, bėgant laikui, norite iš vieno didesnio kambario padaryti du mažesnius, sujungti kelis miegamuosius ar pan., galite efektyviai ir greitai pakeisti viso namo vidaus išplanavimą. Tai padaryti labai paprasta. ABC konstruktyve visos vidinės sienos yra pertvarinės, o laikančios sienos – tik išorinės (jos yra mūrinės, iš dujų silikato, 500 mm storio).

Vidinės pertvaros gali būti keičiamos pagal jūsų pageidavimus. 

ABC namuose pagal nutylėjimą pertvaros sumontuotos pagal KNAUF W112 pertvarų sistemą su metaliniu 75 mm karkasu, o ant jų montuojamas „Knauf White“ gipso kartonas – po du sluoksnius iš abiejų pusių. Tokia sistema tėra 125 mm pločio ir turi tokią pat garso izoliaciją kaip 150 mm storio mūrinė tinkuota siena (apie >=45dB). Jei reikia dvigubai didesnės garso izoliacijos (mūsų ausis tai priima kaip 6dB triukšmo padidėjimą), tereikia pakeisti gipso plokštės tipą: vietoj „Knauf White“ naudoti „Knauf Blue“ gipso plokštes. Tuomet turėsite tokią garso izoliaciją, kokią turi 240 mm ir didesnio storio mūrinė iš abiejų pusių nutinkuota siena. Patvirtiname – gipso kartonas sukuria gerą garso izoliaciją

Garso izoliacija daug kam yra svarbi dėl vis dar vyraujančio mito, neva gipso kartonas yra pralaidus garsui, o nuo triukšmo gerai apsaugo tik mūrinės sienos.

50+ laimingų ABC savininkų

50+ klientų įvertinta 4.8/5

4.6/5

Visos teisės saugomos © ABC Namas 2022