Pertvaros

Pertvaros

 

ABC namų statybai naudojama taip vadinama sausoji statyba, kuri leidžia atlikti darbus žymiai greičiau ir efektyviau. Namo pertvaros montuojamos pagal „Knauf W112“ pertvarų sistemą. Metalinio karkaso pertvaros sistema „W112.lt“ sudaryta iš viengubo profilių karkaso ir dviejų sluoksnių (iš abiejų pusių) gipso plokščių apkalos. Karkasas užpildytas ekologiška mineraline vata „Knauf Insulation“. Jei pageidaujate, galima rinktis ir dujų silikato blokelius „Bauroc ECOTERM+“ (detaliau apie „Bauroc“ blokelius skaitykite skyriuje „Sienos“). 

 

Pertvarų statymui naudojame 75 mm karkasą su dviem „Knauf White“ (ar kitomis jūsų poreikius tenkinančiomis plokštėmis) gipso kartono sluoksniais abiejose sienos pusėse. Skirtingų tipų plokštės „Knauf W112“ bei įvairūs kiti parametrų deriniai užtikrina atsparumą ugniai, itin gerą garso izoliaciją, statiką, tvirtumą ir atsparumą smūginiam garsui ar smūginei apkrovai.

 

Tokia sistema užima vos 125 mm pločio ir išlaiko tokią pat garso izoliaciją kaip 150 mm storio mūrinė tinkuota siena, kurią pagaminti, palyginimui, užtrunka trimis savaitėmis ilgiau nei sausos statybos būdu sumontuotą pertvarą. Pagal kliento pageidavimus mes galime sumontuoti ir dvigubai didesnę garso įzoliaciją turinčias pertvaras su „Knauf Blue“ ar „Knauf Silentboard“ gipsinėmis plokštėmis. Tuomet garso izoliacija bus tokia pati kaip 240 mm storio mūrinės sienos, tinkuotos iš abiejų pusių, o sienos plotis išliks 125 mm.

 

 

Gipso kartono plokščių pertvaros pranašumai lyginant su mūrine siena:


• mažiausiai, kelis kartus lengvesnė, mažesni transportavimo kaštai,

• pigesnė,

• padeda taupyti laiką,

• ekologiška,

• geriau sulaiko garsą.

 

Palyginus terminus, per kiek laiko sumontuosime „Knauf W112“ sistemą ir sienų statymą atliekant mūrijimo darbus (su abiejų sienos pusių tinkavimu ir džiovinimu), gausime dešimtis kartų greitesnį / lėtesnį rezultatą. Nuo to atitinkamai kinta ir darbų kaina. Dėl sumontuotos gipso kartono sienos tvirtumo ir patikimumo baimintis nėra reikalo, tiesiog rinkitės  tinkamus tvirtinimo elementus pagal keliamus parametrus.ABC namai yra taip projektuojami, kad, atsiradus poreikiui, galėtumėte efektyviai ir greitai pakeisti viso namo vidaus išplanavimą. Tai padaryti labai paprasta. ABC konstruktyve visos vidinės sienos yra pertvarinės, o laikančios sienos – tik išorinės (jos yra mūrinės, iš dujų silikato, 500 mm storio).

 

ABC namuose pagal nutylėjimą pertvaros sumontuotos pagal „Knauf W112“ pertvarų sistemą su metaliniu 75 mm karkasu, o ant jų montuojami du „Knauf White“ gipso kartono sluoksniai iš abiejų pusių. Tokia sistema tėra 125 mm pločio ir turi tokią pat garso izoliaciją kaip 150 mm storio mūrinė tinkuota siena (apie >=45dB). Jei reikia dvigubai didesnės garso izoliacijos (mūsų ausis tai priima kaip 6dB triukšmo padidėjimą), tereikia gipsines plokštes „Knauf White“ pakeisti „Knauf Blue“ plokštėmis. Tuomet turėsite tokią garso izoliaciją, kokią turi 240 mm ir didesnio storio mūrinė iš abiejų pusių nutinkuota siena. 

 

Apie triukšmą

 

Triukšmas – tai žmonių veiklos sukeliami nepageidaujami garsai.

 

Triukšmo lygio pavyzdys – triukšmas vaikų ugdymo aplinkoje: 

 

a) individualus darbas pamokoje, dirba mokinys ir mokytojas –44 dB,.

b) grupinis darbas pamokoje, dirba 20 mokinių ir mokytojas –75 dB,.

c) pertrauka, t. y. nekontroliuojamas laisvas laikas, žmonių kiekis neribotas –100 dB.

 

Tai reiškia, kad individualios pamokos metu triukšmo lygis devynis kartus mažesnis nei pertraukos metu. „ABC namas“ siekis – maksimaliai saugi ir kokybiška gyvenamoji aplinka mūsų klientų šeimoms.

 

PSO teigia, jog triukšmas – antra pagal svarbą (po oro taršos) aplinkos sukeliamų ligų priežastis.

Apie triukšmo poveikį žmogaus sveikatai daugiau galite paskaityti čia:

 https://nvsc.lrv.lt/uploads/nvsc/documents/files/1%20R_%20Lingien%C4%97s%20%202018_05_04%20Triuk%C5%A1mas.pdf

 

Jei kalbėsime apie terminus, per kiek galima sumontuoti GKP W112 sistemą, ir pagalvosime apie mūrijimo darbus su abiejų sienos pusių tinkavimu bei džiovinimu, gausime dešimtis kartų greitesnį / lėtesnį procesą. Beje, jei baiminatės dėl sumontuotos gipso kartono sienos tvirtumo, svarbiausia yra atkreipti dėmesį renkantis teisingus tvirtinimo elementus. Dvigubas baltas gipskartonis atlaiko 75 kg/m2 statinę apkrovą, o „Knauf blue“ išlaikys ir 150 kg/m2 apkrovą, kai apkrova atitenka pertvaroms pasirinkus teisingus tvirtinimo elementus.

 

ABC namai yra taip projektuojami, kad, atsiradus poreikiui greitai pakeisti vidaus išplanavimą, tai padaryti yra labai paprasta.  ABC konstruktyve visos vidinės sienos yra pertvarinės o laikančios – tik išorinės mūrinės, dujų silikato 500 mm storio sienos.